Українську фехтувальницю дискваліфікували через відмову потиснути руку росіянці

Українську фехтувальницю дискваліфікували через відмову потиснути руку росіянці

Українська фехтувальниця Ольга Харлан була дискваліфікована на Чемпіонаті світу з фехтування в Італії в четвер після того, як відмовилася потиснути руку своїй російській суперниці. Про це пише DW.

32-річна Харлан здобула перемогу в поєдинку з російською фехтувальницею Анною Смирновою з рахунком 15-7. Чотириразову чемпіонку світу підбадьорювали близько 20 членів української делегації, скандуючи «Слава Україні».

Після поєдинку росіянка підійшла до Харлан і простягла їй ліву руку. Проте українка лише недовго похитала головою та простягла суперниці шаблю, перш ніж залишити фехтувальну трасу. Смирнова, розлючена на зневажливу реакцію, сиділа на трасі майже годину після інциденту.

Згідно з правилами Міжнародної федерації фехтування (FIE), «два фехтувальники повинні потиснути один одному руки, тільки тоді буде оголошено результат». Харлан дискваліфікували. Президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев заявив, що НФФУ планує оскаржити це рішення.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав FIE допустити Харлан до змагань.

«Анна Смирнова програла чесну конкуренцію і вирішила зіграти брудно з рукостисканням. Саме так діє російська армія на полі бою. Ольга Харлан виграла чесну конкуренцію і показала гідність. Я закликаю відновити права Харлан і дозволити їй конкурувати», — зазначив Кулеба у твіті.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк назвав дискваліфікацію «ганебною».

«Рішення, — написав він у соцмережі, — є проявом повної відсутності емпатії, нерозуміння емоційного контексту і є абсолютно ганебним».