Байден дозволив США передати до Гааги докази воєнних злочинів РФ в Україні

Байден дозволив США передати до Гааги докази воєнних злочинів РФ в Україні

Президент Джо Байден вирішив дозволити США співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом у розслідуванні російських військових злочинів в Україні, повідомили CNN двоє офіційних осіб США та джерело, знайоме з цією справою.

Рішення було прийнято після місяців внутрішніх дебатів і знаменує собою історичну зміну. Це буде перший випадок, коли США погодилися поділитися доказами з судом у рамках кримінального розслідування щодо країни, яка не є членом МКС. Ні США, ні Росія не є членами суду.

«Це може мати серйозні наслідки», — сказало одне з джерел, додавши, що тепер уряд США має «чітке зелене світло» для обміну інформацією та доказами з МКС.

Представник Ради національної безпеки не став прямо коментувати це рішення, але зазначив, що Байден «був чітким: необхідно притягнути до відповідальності тих, хто вчинив військові злочини та інші жорстокості в Україні».

«Ми чітко заявили, що підтримуємо ряд міжнародних механізмів для виявлення та притягнення до відповідальності винних, у тому числі через Офіс Генерального прокурора України, Спільну слідчу групу через Євроюст, Моніторингову місію ООН з прав людини, створені експертні місії в рамка ОБСЄ та Міжнародного кримінального суду серед інших», – додав речник.

Генпрокурор України Андрій Костін високо оцінив рішення США, назвавши його «ще одним історичним кроком до побудови комплексної відповідальності за міжнародні злочини Росії».
Костін висловив «сердечну подяку» генеральному прокурору Мерріку Гарленду та Департаменту юстиції США «за те, що вони стоять з Україною на передовій правосуддя».

«Ми знову бачимо, що відданість, єдність і наполегливість дають плідні результати, — написав Костін у Twitter. — Кожна зустріч, лист і слухання в Конгресі наближають нас до нашої кінцевої мети — зупинити Росію та притягнути злочинний режим Кремля до відповідальності за всі його звірства».

Під час війни представники адміністрації Байдена отримали докази військових злочинів Росії в Україні за допомогою механізмів збору розвідданих серед інших каналів, повідомили в CNN.