Дискваліфікацію Харлан призупинили, а МОК автоматично допустив її до Олімпіади-2024

Дискваліфікацію Харлан призупинили, а МОК автоматично допустив її до Олімпіади-2024

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) пообіцяв українці Ользі Харлан «додаткове місце за квотою» на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року, якщо вона не пройде кваліфікацію після вчорашньої вкрай суперечливої дискваліфікації на Чемпіонаті світу з фехтування Міжнародної федерації фехтування (FIE). Про це пише Inside Games.

FIE викликала обурення та широке засудження, коли чотириразову олімпійську медалістку Харлан дискваліфікували після перемоги над Анною Смирновою за відмову потиснути руку російській суперниці, яка змагалася як нейтральна.

Кілька хвилин тому стало відомо, як пише Zaxid.net, що Міжнародна федерація фехтування призупинила дискваліфікацію Ольги Харлан. Згідно висновку, вона мала право не тиснути руку Смірновій згідно з Covid-протоколом, який досі діє на турнірі. Федерація розцінила жест Харлан зі шпагою в кінці поєдинку як вітання. Таким чином, Харлан зможе виступати в командному заліку на чемпіонаті світу в Мілані, який є вирішальним для відбору на Олімпіаду-2024 в Парижі.

До того ж, міністр спорту України та голова Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт опублікував листа до Харлан від президента МОК Томаса Баха, який сам є золотим призером Олімпійських ігор у чоловічій команді з фехтування на рапірах у складі ФРН у Монреалі 1976 року, у якому він пообіцяв надати їй безпрецедентну допомогу, враховуючи її обставини.

«Ми робимо цей унікальний виняток також тому, що поточні процедури ні в якому разі не компенсують кваліфікаційні бали, які ви пропустили через вашу дискваліфікацію. Зрозуміло, що ви повинні відповідати іншим критеріям прийнятності, як і для будь-яких інших Олімпійських ігор».

Бах також писав Харлан, що «як колега-фехтувальник, я не можу уявити, що Ви відчуваєте у цей момент. Війна проти вашої країни, страждання людей в Україні, невизначеність навколо вашої участі на Чемпіонаті світу з фехтування в Мілані, важкі внутрішні конфлікти, які можуть бути у вас і багатьох ваших колег-українських спортсменів, а потім події, які розгорнулися вчора… Все це — немов американські гірки емоцій і почуттів. Чудово, як ви справляєтеся з цією неймовірно складною ситуацією, і я хотів би висловити вам свою повну підтримку».

Харлан, командна олімпійська чемпіон Пекіна-2008, після вчорашнього інциденту з рукопотисканням закликала змінити правила. Вона сказала, що «діяла серцем».

В «Укрпошті» повідомили, що випустять марку на честь фехтувальниці та її вчинку. Гендиректор компанії Ігор Смілянський зазначив, що на нову марку варто чекати на початку серпня.