21 Травня, 2024

Названо фільм, який представлятиме Україну на «Оскарі» у 2024 році

Увечері 18 вересня представники Українського Оскарівського Комітету назвали фільм, який було обрано, щоб представити Україну на одній з найпрестижніших кінематографічних подій світу. Про це повідомляє Українська кіноакадемія на сторінці у Facebook.

На розгляд Американської академії кінематографічних мистецтв та наук буде представлено стрічку «20 днів у Маріуполі» — документальну картину, яка розповідає про облогу та бомбардування багатостраждального міста Марії у 2022 році.

Цей фільм стане гідним представником України у категорії «Кращий міжнародний повнометражний фільм» та претендуватиме на «Оскар» у 2024 році. Стрічка є роботою українського фотографа та відеожурналіста з Associated Press Мстислава Чернова, разом з яким працювали фотограф Євген Малолєтка і продюсерка Василиса Степаненко.

«У кожній точці цього шляху мене переповнюють емоції. Коли я знімав, я плакав. Коли я монтував, я плакав. Коли я дивився цей фільм в кінотеатрі, я плакав. Тобто емоції завжди залишаються. І це боляче. Це завжди боляче. Але це те, що робить нас людьми», — сказав Чернов у коментарі виданню DW.

Команда взяла на себе місію зафіксувати жахливу реальність облоги Маріуполя, включаючи гуманітарну катастрофу та відвагу медичного персоналу, а також незвичайно високу ціну війни, яку заплатили мирні жителі під час атак на місто. Команда журналістів відзняла 30 годин живих відеозаписів, які їм вдалося вивезти через гуманітарний коридор.

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав визнання і здобув нагороди — від призу глядачів на фестивалі незалежного кіно «Санденс» (США) до титулу кращого документального фільму року на фестивалі Cinema for Peace 2023 (Німеччина). В Україні ж цей твір мистецтва виборов головну нагороду на кінофестивалі Docudays UA 2023.

У національному відборі на «Оскар» брали участь п’ять фільмів: «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, «Залізні метелики» Романа Любого, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка та «ШТТЛ» Адрієна Уолтера.