Байден телефонував союзникам: запевняв, що США все ще готові допомагати Україні

Байден телефонував союзникам: запевняв, що США все ще готові допомагати Україні

Президент хоче донести, що адміністрація налаштована допомогти Україні, попри опір з боку деяких республіканців у Конгресі, заявили офіційні особи для NBC News.

Президент Джо Байден провів телефонну розмову з лідерами країн-союзників США, Європейського Союзу та НАТО у вівторок, повідомив Білий дім, на тлі спроб запевнити їх щодо американської підтримки України.

Дзвінок було заплановано після того, як угода про уникнення припинення роботи уряду передбачала відсутність нової допомоги Києву, що посилило сумніви щодо майбутньої підтримки Вашингтоном боротьби України з Росією.

Байден мав на меті донести, що його адміністрація прагне допомогти Україні, попри опір з боку деяких республіканців у Конгресі, повідомили перед дзвінком троє американських чиновників на умовах анонімності.

У розмові брали участь лідери Канади, Німеччини, Італії, Японії, Польщі, Румунії та Великої Британії, а також міністр закордонних справ Франції. Розмовляли також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і лідери Європейського Союзу.

Дзвінок прозвучав під час зустрічі міністрів закордонних справ Європейського Союзу в Києві, що є історичною демонстрацією громадської підтримки у вирішальний момент війни. Але за межами Вашингтона є ознаки втоми та розчарування, оскільки Україна намагається перетворити мільярди доларів допомоги на прорив на полі бою.

Байден дав певний поштовх надії Україні та її прихильникам минулого місяця, сказавши президенту Володимиру Зеленському, що США нададуть невелику кількість ракет великої дальності, про які він давно просив. Новина про те, що адміністрація надасть Армії тактичну ракетну систему, відому як ATACMS, розглядалася як значний крок вперед.