Пентагон попередив Конгрес про нестачу коштів для заміни зброї, наданої Україні

Пентагон попередив Конгрес про нестачу коштів для заміни зброї, наданої Україні

Згідно з листом, надісланим лідерам Конгресу, Пентагон попереджає Конгрес, що у Департаменту оборони закінчуються гроші на заміну зброї, яку США надіслали в Україну, і він вже був змушений уповільнити поповнення деяких військ. Про це пише AP.

У листі, який отримало Associated Press, міститься заклик до Конгресу поновити фінансування для України. Конгрес запобіг закриттю роботи уряду, ухваливши на вихідних законопроєкт про короткострокове фінансування, але цей захід припинив будь-яку допомогу Україні у боротьбі з Росією.

Головний бухгалтер Пентагону Майкл МакКорд повідомив лідерам Палати представників і Сенату, що з 25,9 мільярда доларів, виділених Конгресом на поповнення військових запасів США, які надходять в Україну, залишилося 1,6 мільярда. Зброя включає мільйони артилерійських та реактивних снарядів, критичних для контрнаступу України, спрямованого на повернення окупованих Росією територій.

Крім того, у США залишилося близько 5,4 мільярда доларів для забезпечення зброєю та технікою зі своїх запасів. У США вже б закінчилося це фінансування, якби Пентагон на початку цього року не зрозумів, що переоцінив вже надіслане обладнання, вивільнивши приблизно 6,2 мільярда доларів. Деякі з них були надіслані в останні місяці.

МакКорд сказав, що США повністю вичерпали довгострокове фінансування Києва через Ініціативу сприяння безпеці України, яка надає гроші для контрактів на майбутню зброю. Через це США були змушені уповільнити поповнення власних сил. Він додав, що без додаткового фінансування зараз США доведеться відкласти або скоротити озброєння протиповітряної оборони, боєприпаси, безпілотники та обладнання для підриву, які є «критично важливими та терміновими зараз, коли Росія готується до проведення зимового наступу».

Президент Джо Байден заявив, що поки допомога буде надходити, але час спливає.

«Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб підтримка України з боку Америки була перервана, — сказав Байден. — У нас є час, небагато часу, і є надзвичайне відчуття терміновості».

Марк Канчіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень, сказав, що якщо допомога не надходитиме, український опір почне слабшати.

«Якщо не буде нових грошей, вони почнуть це відчувати до Дня подяки», — сказав він.