49% українців вважають вакцину небезпечнішою за COVID-19

49% українців вважають вакцину небезпечнішою за COVID-19

Опитування громадської організації “Інтерньюз Україна” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) засвідчило, що майже половина українців вважають вакцину небезпечнішою ніж COVID-19. Такі дані опридлюднено на сайті організції.

This image has an empty alt attribute; its file name is Donato-Legal-Group_300_250-2.gif

Результати опитування показали значне збільшення кількості громадян, які правильно визначили правдиву інформацію – цього разу це склало 33% у порівнянні з 11% у 2020 році та 24% у 2021. 

Хоча щодо поширення дезінформації про COVID-вакцини результати були не такими позитивними.

This image has an empty alt attribute; its file name is Davis-Ranch.gif

68% опитаних чули історію про те, що COVID-вакцина є небезпечнішою за сам коронавірус, а 49% сказали, що вважають це правдою. “Більше людей, ніж будь-коли, покладаються на соціальні мережі для отримання новин і, як наслідок, стикаються з неправдивими та зловмисними наративами, які ставлять їх життя під загрозу”, – заявила директорка ГО “Інтерньюз-Україна” Джилліан МакКормак.

This image has an empty alt attribute; its file name is Kolesnikov-Trucking-Banner.jpg

Також опитування виявило проблеми з телебаченням як джерелом новин та інформації. Лише 46% респондентів сказали, що дивляться телебачення для отримання новин (у 2015 таких було 85%). Довіра до ТБ впала до найнижчого рівня з початку опитування, і лише 40% респондентів сказали, що довіряють телевізійним новинам.

Дослідники виявили, що 63% респондентів використовували соціальні мережі для отримання новин. Facebook залишається найпопулярнішим соціальним медіа серед українців, а Telegram продовжує залишатися популярним майже для всіх вікових груп (крім 50+).

This image has an empty alt attribute; its file name is Standart-Transport-1_S-UA.gif

Але при цьому, відсоток довіри до онлайн-медіа знизився з 48% у 2020 році до 44% у 2021. Респонденти казали, що іноді вважають їх ненадійними та упередженими. Також лише 20% українців готові платити за доступ до своїх улюблених онлайнових медіа.

Наостанок майже половина опитаних (45%) сказали, що відчувають недостатню поінформованість про реформи, котрі відбуваються у сферах освіти, пенсійного забезпечення, охорони здоров’я, енергетики, землі та децентралізації.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *