COVID-19 може жити у тілі людини понад сім місяців

COVID-19 може жити у тілі людини понад сім місяців

Вірус SARS-COV-2 може за лічені дні розповсюдитись від повітроносних шляхів до серця, мозку та майже кожної системи органів у тілі людини, а також залишатися там упродовж 230 днів із моменту появи першого симптому зараження. Такі дані оприлюднено виданням Bloomberg із посиланням на дослідження вчених із Національного існституту охорони здоров’я США.

This image has an empty alt attribute; its file name is Truck-Site-1_B.jpg

Зазначається, що це дослідження, проведене в американському штаті Меріленд на основі розтинів та вивчення тканин 44 людей, які померли в перший рік пандемії, вважають найповнішим аналізом шляхів розповсюдження та присутності в тілі людини вірусу SARS-COV-2.

This image has an empty alt attribute; its file name is Standart-Transport-1_S-UA.gif

Як розповіли вчені, їм вдалося виявити докази того, що цей патоген здатен відтворюватися у клітинах людського організму далеко за межами дихальної системи людини. Наразі вчені піддають сумніву здатність коронавірусу інфікувати клітини поза межами повітроносних шляхів та легень на основі багатьох досліджень, що як підтверджують, так і заперечують таку можливість.

This image has an empty alt attribute; its file name is Rotex.gif

Натомість учені з NIH виявили присутність РНК вірусу SARS-CoV-2 у різних частинах тіла досліджуваних пацієнтів, включаючи мозок, протягом 230 днів із моменту появи перших симптомів захворювання на коронавірус у цих людей.

This image has an empty alt attribute; its file name is Meest.gif

Дослідники також порівняли таку поширюваність коронавірусу з вірусом кору.

«Наші результати в цілому показують, що, хоча найбільший тягар від SARS-CoV-2 лягає на дихальні шляхи та легені, вірус може розповсюджуватися на ранніх етапах інфікування по всьому тілу, в тому числі по всьому мозку», – резюмували вчені.

This image has an empty alt attribute; its file name is Kolesnikov-Trucking-Banner.jpg

Варто додати, що наразі дослідження не пройшло процедуру рецензування.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.