Space X відправила у космос найбільшу кількість супутників в історії

Space X відправила у космос найбільшу кількість супутників в історії

Встановлений новий світовий рекорд за кількістю супутників, відправлених у космос на одній ракеті. Про це повідомляє науковий кореспондент ВВС Джонатан Амос, а також сама компанія SpaceX оприлюднила відео із запуску ракети Transporter-1 SmallSat Rideshare у мережі Твіттер.

“Полетіла”, – йдеться у відеоповідомленні.

This image has an empty alt attribute; its file name is GoldenHandSalon-1_H.gif

143 корисних вантажі різноманітних форм та розмірів вирушили на орбіту на ракеті SpaceX Falcon, яку запустили у Флориді. Ця кількість перевершує попередній рекорд 2017 року, коли індійська ракета підняла в повітря 104 супутники. Це ще одне свідчення серйозних структурних змін, які відбуваються в освоєнні космосу і дозволяють брати в ньому участь набагато більшій кількості учасників.

Цей зсув є результатом революції, пов’язаної з розширенням використання мініатюрних і недорогих компонентів, багато з яких запозичили безпосередньо з побутової електроніки, наприклад, смартфонів. Тепер практично кожен може створити невеликий супутник, здатний виконувати свої функції. А з пропозицією SpaceX доставити ці супутники на орбіту лише за 1 мільйон доларів будуть відкриватися нові комерційні можливості.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.