5 Грудня, 2024

США не продовжать гуманітарні паролі мігрантам із 4 країн

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила, що мігранти, які прибули до США за програмою тимчасового перебування з Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели, і в яких закінчуються гуманітарні паролі, повинні будуть залишити країну після закінчення дворічних дозволів, повідомляє Washington Post.

США не продовжать гуманітарні паролі мігрантам із 4 країнЦе рішення стосується тих, хто не знайшов іншого способу залишитися, наприклад, не подав заявку на отримання притулку або іншого імміграційного статусу.

Нагадаємо, що на UA Diaspora є спеціальна рубрика Uniting for Ukraine: у ній ви знайдете корисну інформацію щодо програми.

Програма тимчасового перебування, яку також називають гуманітарним паролем, була запущена під час президентства Байдена для зменшення рекордної кількості незаконних перетинів південного кордону США.

Читайте також: Uniting for Ukraine: 650 000 українців з гумпаролями можуть депортувати при Трампі – Forbes

Замість того, щоб перетинати кордон нелегально, громадянам деяких країн було запропоновано подати заявку на в’їзд через американських спонсорів і прибути до країни на комерційних рейсах. За даними Департамент внутрішньої безпеки, цей захід скоротив кількість незаконних перетинів кордону на 99%.

Після прибуття до США мігрантам надавали два роки для роботи та пошуку інших способів залишитися в країні. Однак тим, хто не скористався можливістю подання заяв на отримання притулку або інших програм, буде запропоновано залишити країну після закінчення терміну дії їхніх тимчасових дозволів.

Попри це, програма тимчасового перебування продовжить діяти, і щомісяця прийматимуть до 30 000 нових заявників. Проте влада наголосила, що статус тимчасового перебування не є постійним і не надає довгострокових гарантій перебування в США.

США не продовжать гуманітарні паролі мігрантам із 4 країн

З моменту запуску програми до США прибуло понад 530 000 осіб із цих чотирьох країн, і більшість із них, як зазначає видання, вже знайшли інші способи легалізуватися, такі як подання заяв на гуманітарний захист або отримання постійної посвідки на проживання через родичів.