Кожен п’ятий українець має труднощі з доступом до ліків: ВООЗ

Кожен п’ятий українець має труднощі з доступом до ліків: ВООЗ

Приблизно кожен п’ятий житель України має проблеми з доступом до ліків, заявив у понеділок представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні доктор Ярно Хабіхт. Про це пише CNN.

Проблема є гіршою в окупованих Росією областях України, де кожна третя людина не може отримати необхідні ліки, сказав Хабіхт на брифінгу в понеділок у Києві.

Цей зимовий сезон і особливо сніг, який вже випав у деяких частинах України, кинуть «великий виклик» системі охорони здоров’я, додав він.

Постійні атаки на інфраструктуру охорони здоров’я в Україні також вплинули на доступність медичних послуг, таких як ліки, вакцини проти Covid-19 та обладнання у відділеннях інтенсивної терапії лікарень, сказав представник ВООЗ.

«З огляду на те, що 50% цивільної енергетичної інфраструктури було пошкоджено або знищено в той момент, коли настає жорстока зима, коли температура може падати до мінус 20 градусів, це слід розглядати як найбільшу атаку на сферу охорони здоров’я на європейській землі з часів Другої світової війни», — сказав регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Клюге на тому ж брифінгу.

Згідно з останніми даними ВООЗ, агентство перевірило близько 703 нападів на медичні заклади в Україні з початку війни в лютому.