18 Липня, 2024

Підтверджено загибель понад 10 тисяч цивільних в Україні внаслідок війни: ООН

Понад 10 000 мирних жителів були вбиті в Україні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, причому близько половини останніх смертей сталися далеко за лінією фронту, пише US News.

Підтверджено загибель понад 10 тисяч цивільних в Україні внаслідок війни: ООН

Про це повідомило Управління ООН з прав людини у вівторок. Місія ООН з прав людини в Україні, яка має десятки спостерігачів в країні, очікує, що реальні втрати є значно вищими за офіційні дані, оскільки робота з підтвердження триває.

«Десять тисяч загиблих серед цивільного населення — це похмура віха для України, — сказала Даніель Белл, яка очолює моніторингову місію. — Війна Російської Федерації проти України, яка триває вже 21-й місяць, ризикує перерости у затяжний конфлікт, усвідомити тяжкі людські втрати якого важко».

За даними ООН, переважна більшість смертельних випадків спричинена вибуховою зброєю, що вражає широку зону дії, наприклад снарядами, ракетами та касетними боєприпасами. Майже половина смертей за останні три місяці сталася далеко за лінією фронту, заявили в ООН, пояснивши це використанням російськими військами ракет великої дальності та пізнім вибухом покинутих боєприпасів.

Дані ООН свідчать, що люди похилого віку, які, можливо, не можуть або не бажають переїхати в безпечніші місця, становлять непропорційну частку загиблих в Україні. Більше третини підтверджених жертв були старше 60 років, тоді як ця вікова група становить лише чверть від загальної кількості населення.

Москва заперечує навмисне націлювання на цивільне населення.