12 Червня, 2024

10 фактів про борщ, які повинен знати кожен українець

Хто з українців не любить борщ? Сьогодні ми поділимось з вами найцікавішими фактами про цю традиційну страву української кухні.

1.Із борщем пов’язана численна низка стійких висловів, що здавна увійшли в  українську мову: сідайте борщувати; байка байкою, а борщ стигне; давайте вже доборщимо цей клапоть; чи я тобі межу переорав, чи я тобі в борщ начхав? 

2.На Запорізькій Січі переперчений борщ (так званий “мудрий борщ”) використовували для випробування молодих козаків на стійкість і витримку.

4.Існує географічне поняття «борщовий пояс», що охоплює території, на яких традиційно готують борщ, – від південно-східної Польщі через Україну, Білорусь до російських регіонів на Волзі та Дніпрі.

otl

5.Першими закислювачами для борщу слугували сироватка, кисле молоко, кисла капуста, ягоди або незрілі яблука. Томатна ж заправка з’явилася в українському борщі лише в кінці XIX – на початку XX столітті, коли в Україні остаточно прижилися американські помідори.

6.У класичний український борщ в самому кінці варіння обов’язково кладуть свіже свиняче сало, товчене з часником, сіллю і зеленню, знімають каструлю з вогню, накривають кришкою, дають борщу настоятися не менш як півгодини (чим довше, тим краще) і тільки тоді подають.

Борщ-563x353

7.У давнину українці традиційно готували борщ на поминальний обід, вважалося, що з парою від борщу  відлітає до раю душа небіжчика.

8.За розрахунками громадського об’єднання “Економічний дискусійний клуб” , у липні 2016 року вартість каструлі українського борщу об’ємом 3,5−4 літра становила: з м’ясом – 68,69 гривні, без м’яса (пісний) −16,72 гривні.

retsepty dlya zdoroviya borshch 2

9.На Житомирщині борщ має два різновиди: «поліський» – з в’яленими в’юнами і грибами та  «коростенський» – на сухофруктах.

10.Галичани в давнину готували борщ дуже ріденьким, без картоплі, тільки з буряка, приправляючи засмажкою, а для кислоти додавали вишневий чи яблучний сік.

Борщ-с-говядиной2-1400x933

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *