Через російські атаки 10 мільйонів українців залишилися без електроенергії

Через російські атаки 10 мільйонів українців залишилися без електроенергії

Понад 10 мільйонів українців залишилися без електроенергії після чергової хвилі російських ударів по критичній інфраструктурі. Занепокоєння з приводу енергопостачання в Україні зросло, оскільки в країні почалася зима, пише CNN.

За даними державної енергетичної компанії «Укренерго», цього тижня в Україні різко впали температури, створивши додаткове навантаження на енергомережу. Енергетики обмежують використання електроенергії на деяких територіях як «необхідний захід для збереження стабільності енергосистеми», і мають групи, які «цілодобово працюють над відновленням пошкодженої інфраструктури, щоб повернути світло українцям».

Цього тижня російські ракетні удари вразили критичну інфраструктуру в містах по всій Україні. А у четвер в багатьох частинах України, включаючи столицю Київ, випав перший у сезоні снігопад.

Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні в четвер заявив, що більше 10 мільйонів українців не мають електроенергії, і що більшість з них — у Києві, Одеській, Вінницькій та Сумській областях.

У ніч на четвер російські обстріли та ракетні удари завдали об’єктів цивільної інфраструктури в різних частинах України. Зеленський звинуватив Росію в «енергетичному тероризмі» через її неодноразові атаки на ключову інфраструктуру.

«Сам факт, що Росія вдалася до терору проти енергетичного сектору, свідчить про слабкість ворога, — сказав Зеленський. — Вони не можуть перемогти Україну на полі бою і тому намагаються таким чином зламати наш народ».

Міністерство оборони Росії заявило, що удари в четвер нібито були націлені на заводи з виробництва ракет разом із «паливно-енергетичною інфраструктурою», пов’язаною з армією.