20 Липня, 2024

18-річний український плавець завоював історичне “золото” та побив кілька рекордів

Національна збірна України здобула першу золоту медаль на чемпіонаті Європи з водних видів спорту 2024 року. 18-річний український плавець Олександр Желтяков виграв її на дистанції 200 метрів на спині. Про це повідомляє Babel.

18-річний український плавець завоював історичне "золото" та побив кілька рекордів

Желтяков розпочав заплив шостим на перших 50 метрах і пройшов половину дистанції в трійці лідерів.

За 50 метрів до кінця запливу спортсмен продовжував триматися на третьому місці. Однак в кінці український плавець став чемпіоном: він подолав дистанцію за 1:55.39 хвилини, випередивши грека Апостолоса Сіскоса на 0.03 секунди. Швейцарський плавець Роман Мітюков зайняв третє місце з відставанням 0.36 секунди.

Результат Желтякова у фіналі Євро-2024 також є новим національним рекордом на дистанції 200 метрів на спині. Український плавець покращив попередній рекорд, який також належав йому, на 0.4 секунди.

Так, Желтяков виграв перше «золото» для України на чемпіонаті Європи з водних видів спорту. До цього українці здобули три нагороди у стрибках у воду. І взагалі, це перша медаль для України у плаванні на спині на чемпіонаті Європи з водних видів спорту за останні 24 роки: у 2000 році Володимир Ніколайчик виграв «срібло» на дистанції 100 метрів.

Крім того, для Желтякова це перша особиста золота медаль на дорослих чемпіонатах Європи. До цього плавець вигравав медалі тільки серед юніорів, зокрема, він виграв дві «золоті» медалі на чемпіонаті світу серед юніорів і дві найвищі нагороди на чемпіонаті Європи.

Олександр Желтяков — 18-річний український плавець з Дніпра, який спеціалізується на дистанціях 50, 100 і 200 метрів на спині. Дев’ятиразовий переможець чемпіонату Європи серед юніорів, має дві «золоті» медалі континентального чемпіонату. Він є рекордсменом України серед юніорів на дистанціях 50 і 100 метрів на короткій воді, а також рекордсменом серед дорослих на дистанції 200 метрів і в змішаній естафеті 4×100 метрів комплексним стилем. У 2023 році Желтяков здобув олімпійську ліцензію на плавання на дистанціях 100 і 200 метрів на спині.

18-річний український плавець завоював історичне "золото" та побив кілька рекордів