13 Липня, 2024

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» номіновано на «Оскар»

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі», жахлива хроніка Мстислава Чернова про облогу Маріуполя, був номінований в категорії «Найкращий документальний фільм» на премію Американської кіноакадемії, забезпечивши Associated Press першу номінацію на «Оскар».

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» номіновано на «Оскар»

Це також перший випадок, коли український фільм саме від українського, а не іноземного режисера, отримав номінацію на «Оскар», з часів відновлення незалежності України в 1991 році.

Фільм був знятий протягом перших трьох тижнів повномасштабного російського вторгнення в Україну на початку 2022 року. Чернов, український журналіст і режисер, прибув до Маріуполя за годину до того, як Росія почала бомбардувати портове місто. З ним були фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко.

Зображення та історії, які вони зафіксували — смерть 4-річної дівчинки, щойно вириті братські могили, бомбардування пологового будинку — непохитно документували похмуру, невблаганну реальність російської облоги, що розгорталася.

Минулого року роботи Чернова, Малолетка, Степаненко та Лорі Хіннант отримали Пулітцерівську премію за громадські заслуги та посіли чільне місце в списку Пулітцерівській премії за фотографію екстрених новин.

Після прем’єри фільму «20 днів у Маріуполі» на кінофестивалі «Санденс» рік тому фільм Чернова, який тепер доступний для безкоштовного перегляду в Північній Америці на YouTube та стрімінгових сервісах, вважали одним із найважливіших нефікційних фільмів року.

Його також номінували BAFTA, Гільдія продюсерів і Гільдія режисерів як найкращий документальний фільм, а Академія також включила його до короткого списку у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Подивитися трейлер стрічки можна на YouTube.

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» номіновано на «Оскар»