Зброя, боєприпаси та ППО: США виділили $400 млн додаткової військової допомоги Україні

Зброя, боєприпаси та ППО: США виділили $400 млн додаткової військової допомоги Україні

Сполучені Штати продовжують підтримувати Україну додатковою військовою допомогою для захисту, в тому числі, від невпинних атак Кремля на критично важливу енергетичну інфраструктуру України. Про це йдеться на сайті Державного департаменту.

«Відповідно до повноважень, наданих Президентом, сьогодні я дозволяю наше двадцять шосте вилучення американської зброї та обладнання для України з серпня 2021 року», — йдеться у повідомленні від імені Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Це вилучення на суму 400 мільйонів доларів включає додаткову зброю, боєприпаси та обладнання протиповітряної оборони зі запасів Департаменту оборони США. Тепер загальна військова допомога США для України досягне безпрецедентного рівня приблизно в 19,7 мільярдів доларів з початку роботи Адміністрації.

«Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати понад 40 союзників і партнерів задля підтримки народу України, який захищає свою свободу та незалежність із надзвичайною мужністю та безмежною рішучістю. Надані нами артилерійські боєприпаси, високоточна зброя, зенітно-ракетні та тактичні машини якнайкраще служитимуть Україні на полі бою», — написано у заяві.

До зусиль США приєдналися Франція та Великобританія, виділивши, серед іншого, 50 мільйонів фунтів стерлінгів на системи протиповітряної оборони, запропоновані прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком під час його візиту до Києва. Держдепартамент також відзначив нещодавні зобов’язання Швеції щодо протиповітряної оборони, оцінені майже в 300 мільйонів доларів.

«Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, щоб вона могла продовжувати захищати себе та мати якомога сильнішу позицію за столом переговорів, коли прийде час. Ми єдині з Україною», — зазначено у повідомленні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.