Переважна більшість американців схвалює приїзд українських біженців до США

Переважна більшість американців схвалює приїзд українських біженців до США

Сімдесят вісім відсотків американців кажуть, що схвалять «допуск до 100 000» українських біженців до Сполучених Штатів, пише Gallup. Це найвищий рівень суспільної підтримки прийому біженців, який Gallup виявив у США під час опитування різних ситуацій із біженцями з 1939 року.

Останні результати ґрунтуються на опитуванні дорослого населення США, проведеному Gallup з 1 по 19 квітня.

Попередній пік підтримки прийому біженців в опитуванні Геллапа був у 1999 році, коли 66% схвалили прийом кількох сотень етнічних албанських біженців із Косово. Єдиний раз, коли більшість схвалила це рішення, був у 2018 році, коли 51% підтримав ухвалення прийому «тисяч» біженців із Гондурасу та інших країн Центральної Америки.

Жоден інший наплив біженців не був підтриманий навіть чотирма з десяти американців: від 16% у 1946 році за прийом більшої кількості європейських біженців під час Другої світової війни до 37% у 2015 році за прийом «не менше 10 000» сирійських біженців.

Сьогодні американці широко схвалюють прийом українських біженців, причому переважна більшість усіх основних демографічних підгруп — за статтю, віком, освітою та регіоном — підтримують цю пропозицію. Підтримка прийому українських біженців також є двопартійною: 92% демократів, 79% незалежних та 61% республіканців це схвалюють.

До того, як Росія вторглася в Україну наприкінці лютого, більшість американців (62%) ставилася до України позитивно, набагато більше, ніж позитивно ставилися до Росії (15%). Зараз, коли звірства війни наростають та виганяють мільйони людей із країни, майже четверо з п’яти американців готові прийняти до 100 000 українських біженців.

Згідно з Індексом прийнятності мігрантів Геллапа, Сполучені Штати відносно охоче вітають мігрантів у порівнянні з іншими країнами, посідаючи шосте місце зі 145 країн, оцінених у 2019 році. Індекс заснований на трьох питаннях, що вимірюють ставлення людей до мігрантів у своїй країні. Але завдяки тому, що американці підтримують прийом біженців з різних частин світу від 37% до 78% лише за останнє десятиліття, зрозуміло, що вони чітко оцінюють ситуації з біженцями у кожному конкретному випадку.