13 Липня, 2024

Авдіївка стала першим містом України, яке впало після паузи у допомозі від США

У суботу Збройні Сили України оголосили про відхід із ключового міста Авдіївки Донецької області після місяців запеклих боїв, які коштували десятків тисяч втрат росіян, нагадує ABC7.

Авдіївка стала першим містом України, яке впало після паузи у допомозі від США

Авдіївка — перше відносно велике українське місто, яке відійшло під російський контроль після Бахмута майже рік тому. До 2022 року в місті проживало 32 000 мешканців, з 2014 року воно було на лінії фронту. За майже 2 роки повномасштабної війни Росія перетворила його на руїни.

Це також перше українське місто, яке впало після того, як США зайшли в глухий кут у надсиланні додаткової військової допомоги.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив у суботу, що російські війська повністю взяли під контроль Авдіївку. Шойгу повідомив, що війська зачищають останні «осередки опору» на Авдіївському коксохімічному заводі.

Українські війська стримували в Авдіївці потужний російський наступ із жовтня, але через серйозну нестачу боєприпасів на тлі скорочення західної допомоги Росія змогла відновити величезну перевагу в артилерії та авіаударах, що дозволило їй прогризти оборону та зрівняти місто з землею.

За останні два тижні Росії вдалося значно просунутися на півночі та півдні, почавши оточення Авдіївки. ЗСУ не мали іншого вибору, окрім як відступити або ризикувати потрапити в оточення, тобто відхід мав запобігти втраті нових військ і техніки.

Багато в чому було надзвичайним те, що Україна утримувала Авдіївку аж з початку повномасштабного вторгнення Росії — частково через те, наскільки сильно вона була укріплена, — але це підкреслює, що ініціатива тепер у руках Росії. Більшість військових аналітиків не вірять, що падіння Авдіївки матиме негайний серйозний вплив на загальну позицію України, оскільки Росії буде важко просунутися далі від неї, як це було з Бахмутом.

За словами командувача Таврійським напрямком бригадного генерала Олександра Тарнавського, Україна зосереджується на перегрупуванні військ, поповненні запасів і розміщенні підрозділів на нових стратегічних позиціях.

Авдіївка стала першим містом України, яке впало після паузи у допомозі від США

Тим часом офіційний представник США, проінформований минулого тижня, сказав, що Україна може зіткнутися з «катастрофічною» нестачею боєприпасів до березня, якщо Конгрес не санкціонує надання додаткової допомоги країні.

Все ж, Росія зазнала величезних втрат, щоб окупувати Авдіївку — втрати, за оцінками, перевищують 20 000 убитих і поранених з жовтня та понад 1000 одиниць бронетехніки з початку наступу на Авдіївку в жовтні.