Адміністрація Джо Байдена оголосила про новий пакет допомоги Україні вартістю $500 мільйонів, який передбачає постачання значної кількості військової техніки та озброєння. Цей крок є частиною зусиль, спрямованих на посилення обороноздатності України напередодні 2025 року, коли повноваження президента Байдена завершаться, пише CNN.
За словами високопосадовця Білого дому, Департамент оборони США здійснює безпрецедентну операцію з постачання великої кількості артилерійських снарядів, ракет та бронетехніки до України. Зокрема, у найближчі п’ять тижнів до середини січня очікується масштабне перекидання зброї морськими та повітряними шляхами.
Національний радник з питань безпеки Джейк Салліван координує міжвідомчі зусилля для забезпечення оперативності доставки. У межах цього процесу вже відбулася зустріч Саллівана з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком, де обговорювалися деталі постачання.
Попри такі зусилля, обраний президент Дональд Трамп різко критикує рішення Байдена дозволити використання американської зброї для ударів по території Росії. В інтерв’ю Time він назвав цей підхід “серйозною помилкою”, звинувативши адміністрацію Байдена в ескалації конфлікту.
Команда Трампа вже розробляє пропозиції щодо врегулювання війни, зокрема можливість припинення підтримки України за умови початку мирних переговорів із Росією. Одна з пропозицій включає збереження Росією окупованих територій в обмін на членство України в НАТО.
Водночас у Києві сподіваються на прямий діалог із Трампом. Президент Володимир Зеленський вірить, що його особисті зустрічі з Трампом можуть пришвидшити завершення війни.
Попри політичні розбіжності у США, ключовою проблемою України, за словами американських офіційних осіб, залишається недостатня кількість мобілізованих військових. США готові забезпечити тренування новобранців за межами України, але рішення про мобілізацію залишається за українською стороною.