Країни Балтії закрили кордони для росіян через війну в Україні

Країни Балтії закрили кордони для росіян через війну в Україні

Естонія, Латвія та Литва закрили свої кордони для більшості росіян у відповідь на широку внутрішню підтримку Росією війни в Україні, пише ABC News.

Згідно зі скоординованою забороною на поїздки, росіяни, які бажають подорожувати до країн Балтії як туристи або з діловими, спортивними чи культурними цілями, не будуть допущені, навіть якщо вони мають дійсні візи для безконтрольної Шенгенської зони Європейського Союзу.

Раніше цього місяця прем’єр-міністри трьох балтійських країн і Польщі домовилися припинити прийом російських громадян, заявивши, що цей крок захистить безпеку чотирьох країн-членів Європейського Союзу.

«Росія – непередбачувана й агресивна держава. Три чверті її громадян підтримують війну. Неприпустимо, щоб люди, які підтримують війну, могли вільно подорожувати по всьому світу, до Литви, ЄС, – заявила міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте. – Така підтримка може становити загрозу безпеці нашої країни та ЄС в цілому».

Є винятки з гуманітарних міркувань, для членів сімей громадян ЄС, російських дисидентів, діючих дипломатів, транспортних працівників і росіян з посвідками на проживання або довгостроковими національними візами з 26 країн Шенгенської угоди.

Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінські підписав розпорядження, згідно з якими 26 вересня набуде чинності пов’язана з війною заборона на в’їзд російських мандрівників. Понад 65 000 росіян перетнули кордон Польщі цього року, як і за аналогічний період минулого року, але в 10 разів менше, ніж до пандемії.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що подорожі росіян викликають занепокоєння щодо безпеки, оскільки «ми знаємо, що російські шпигуни використовували підроблені посвідчення особи та здійснювали різноманітну діяльність у Європі, використовуючи туристичні візи». Естонія зареєструвала сотні тисяч перетинів кордону громадянами Росії з початку війни Росії проти України.

Однак країни Балтії не можуть заборонити російським громадянам в’їжджати через іншу країну Шенгенської угоди. Тому вони хочуть, щоб подібні обмеження на поїздки ввели всі 27 країн-членів ЄС.

ЄС вже заборонив авіасполучення з Росією після того, як вона вторглася в Україну. Але росіяни все ще могли подорожувати наземним транспортом до Естонії і здійснювали рейси до інших європейських напрямків. Чехія, яка не має кордону з Росією, була однією з перших країн ЄС, яка припинила видачу віз громадянам Росії наступного дня після вторгнення РФ в Україну 24 лютого.