Художник Бенксі показав закулісне відео своєї роботи в Україні

Художник Бенксі показав закулісне відео своєї роботи в Україні

Таємничий художник випустив короткий документальний фільм про його партизанську операцію в Україні, пише The Art Newspaper.

Анонімний ренегат зі світу мистецтва Бенксі опублікував в Instagram і на своєму веб-сайті коротке закулісне відео, яке зображує його мистецькі інтервенції в містах України — Київі, Ірпені, Горенці, Гостомелі та Бородянці. Відео, яке частково супроводжується українською піснею, поєднує кадри художника (та/або його колег), які вирізають трафарети та розписують свої мурали, із затяжними панорамними кадрами, що показують зруйновану війною архітектуру.

Кадрове відео містить коротке вуличне інтерв’ю з невідомою матір’ю та її дитиною перед зруйнованою будівлею школи — коли жінка втішає свою маленьку дівчинку, вона заявляє з жахливою відвертістю: «Ми вже стільки плакали, у нас не залишилося сліз».

Відео закінчується дисонансною нотою: гарячкуватий місцевий житель критикує зображення, яке художник намалював на стіні так, що вже існуюче графіті статевого органу стало боєголовкою на броньованій вантажівці.

Як типово для творчості Бенксі, робота художника поєднує в собі смак сатирика із щирим вкладенням у політичну солідарність. Нове відео додатково підтверджує присутність Бенксі в зоні війни, після документування півдюжини муралів у Київській області.

У Твіттері його відео репостив радник міністра МВС Антон Геращенко із коментарем: «Якщо ви запитаєте мене — я думаю, що він дуже крутий. І він багато зробив для України. І пісня тут дуже доречна.»