Організація з Bay Area перетворить мінні поля України на виноградники

Організація з Bay Area перетворить мінні поля України на виноградники

Поки триває війна в Україні, у Напі вживаються зусилля, щоб допомогти позбавити охоплену бойовими діями країну від незліченних мін, розповідає ABC7.

«Чи можемо ми перетворити міни на виноградні лози і замінити лихо протипіхотних мін щедрими виноградниками в Україні — це заклик до дії», — сказала Гайді Кун, засновник і генеральний директор Roots of Peace.

За останні 25 років некомерційна організація зняла мільйони протипіхотних мін по всьому світу та посадила понад шість мільйонів фруктових дерев, плануючи збільшити цю кількість в Україні біля Чорного моря.

«Це регіон в Україні, де у нас багато виноробства», — сказав Дмитро Кушнерук, генеральний консул України в Сан-Франциско, зазначивши, що міни загрожують сільськогосподарському виробництву країни, зокрема виноградникам.

«Виробництво вина зупинилося, і виробники вина не мали доступу до своїх виноробень, тому що вони були заміновані», — додав він.

«Ми прагнемо навесні, коли розтане сніг, розпочати розмінування цієї землі та засадити коріння миру на землі», — сказала Кун.

Grgich Hills Estate також бере участь у цьому заклику. Виноробня підтримує Roots of Peace протягом десятиліть, влаштовуючи заходи зі збору коштів.

«У будь-який спосіб, який будь-хто з нас може зробити для сприяння миру в усьому світі, ми повинні це робити, і сільське господарство є величезним способом зробити це», — сказала Вайолет Гргіч, президент Grgich Hills Estate.