«Українці надихнули світ»: заява президента США з нагоди Дня Незалежності України

«Українці надихнули світ»: заява президента США з нагоди Дня Незалежності України

Зранку 24 серпня на офіційному сайті Білого дому опубліковано спеціальну заяву, у якій президент США Джо Байден привітав українців із 31-ю річницею Незалежності.

«Від імені всіх американців я вітаю народ України з Днем Незалежності. За останні півроку українці надихнули світ своєю надзвичайною мужністю та відданістю свободі. Вони рішуче та сильні протистояли повномасштабному вторгненню Росії в Україну. І сьогоднішній день — це не лише свято минулого, але й гучне підтвердження того, що Україна з гордістю залишається — і залишатиметься — суверенною та незалежною державою», — йдеться у заяві.

Байден підкреслив, що Сполучені Штати віддані підтримці народу України, який продовжує боротьбу за захист свого суверенітету. У рамках цього зобов’язання президент США оголосив про найбільший на сьогоднішній день транш допомоги у сфері безпеки: близько 2,98 мільярда доларів США зброї та обладнання, які будуть надані через Ініціативу сприяння безпеці Україні.

Така допомога дозволить Україні отримати системи протиповітряної оборони, артилерійські системи та боєприпаси, безпілотні авіаційні комплекси та радари, щоб забезпечити продовження оборони в довгостроковій перспективі.

«Я знаю, що цей день незалежності є гірко-солодким для багатьох українців, оскільки тисячі були вбиті або поранені, мільйони були вимушені залишити свої домівки, і так багато людей стали жертвами російських звірств і нападів. Але шість місяців невпинних атак лише зміцнили гордість українців за себе, за свою країну та за тридцять один рік незалежності», — зазначив Байден.

«Сьогодні і кожного дня ми стоїмо разом з українським народом, щоб проголосити, що темрява, яка керує самодержавством, не зрівняється з полум’ям свободи, яке освітлює душі вільних людей усюди. Сполучені Штати, у тому числі горді українці-американці, з нетерпінням чекають на продовження шанування та відзначення України як демократичної, незалежної, суверенної та процвітаючої держави протягом наступних десятиліть», — додав президент.