Історичний момент: Байден підписав закон про ленд-ліз для України

Історичний момент: Байден підписав закон про ленд-ліз для України

Президент Джо Байден у понеділок підписав закон, спрямований на впорядкування процесу отримання військової допомоги Україні, оскільки Росія продовжує своє вторгнення. Про це пише CNN.

«Я підписую законопроект, який є ще одним важливим інструментом у наших зусиллях щодо підтримки уряду України та українського народу в їх боротьбі за захист своєї країни та демократії від брутальної війни Путіна – і вона брутальна, – сказав Байден, перебуваючи разом з віце-президентом Камалою Харріс та авторами законопроекту, представницею Республіканської партії Індіани Вікторією Спарц, депутатом від Демократичної партії Мічигану Еліссою Слоткін і сенатором від Демократичної партії Меріленду Беном Кардіном.

Під час підписання Байден зазначив, що неділя була Днем Перемоги, який знаменує собою кінець Другої світової війни в Європі, а понеділок — Днем Європи, який відзначає річницю зусиль з європейської інтеграції, які створив Європейський Союз. І він звинувачував Путіна в тому, що той використав війну, щоб принести «безпідставне руйнування в Європу».

Новий закон, який пом’якшує деякі вимоги до США щодо надання Україні в борг або оренду військового обладнання, був прийнятий двопартійною більшістю в Палаті представників і Сенаті США. Його автори кажуть, що закон надає Байдену набагато ширші повноваження, щоб допомогти Україні захищатися від Росії, і розглядає, як США можуть швидше передати зброю в Україну.

«Цей закон дозволить нам своєчасно забезпечити необхідне оборонне обладнання для України, щоб країна захистила себе від агресії Путіна. Це також чітке повідомлення нашим союзникам по НАТО, що їм потрібно ще більше активізуватися, оскільки ми з нетерпінням чекаємо, як ми зможемо переконатися, що Україна буде успішною в цій військовій операції, яку ініціював Путін», – сказав Кардін минулого місяця після ухвалення законопроекту.

Leave a Reply

Your email address will not be published.