Президент Джо Байден здобув величезну перемогу у зовнішній політиці, підписавши закон про нову велику допомогу Україні. Але тепер його команда готова зробити постійну прихильність США війні в Україні меншою мірою публічної уваги, оскільки вона спрямована на електорат, зайнятий економічними турботами, вважає Politico.
Справа демократії залишатиметься центральним компонентом кампанії переобрання Байдена — як об’єднавча нитка для обговорення майже всіх тем — тому Білий дім і помічники кампанії заявили, що не варто очікувати від нього поштовху до посилення підтримки війни в Україні в найближчі місяці.
Демократи, які погоджуються з думкою Байдена, переважно вважають, що найважливішим елементом для подальшої підтримки США України та НАТО є отримання президентом другого терміну. Для них має сенс наголошувати на інших питаннях, які найбільше хвилюють американських виборців.
Реальність кампаній і президентства полягає в тому, що час є обмеженим ресурсом. Зображуючи війну як екзистенційний момент, який вимагає масштабних, постійних зобов’язань від Заходу, Пентагону та американської скарбниці, Байден увійде у відрізок політичного календаря, у якому, як стверджують союзники, йому було б краще обговорювати свою роботу з розв’язання проблеми зайвих зборів та створення робочих місць. Україна відіграє певну роль, але переважно як засіб нападу на Трампа у конкурентній боротьбі.
Подальше прив’язування себе до війни несе певні політичні ризики. Затримки з надсиланням допомоги США вже дорого обійшлися, оскільки Росія просунулася вперед і очікується, що вона досягне нових успіхів, перш ніж допомога дійде до зони бойових дій. І навіть якщо ситуація врешті зміниться, мало хто очікує, що це станеться за кілька місяців до виборів у листопаді. Навіть з новим військовим пакетом Україна все одно буде вести важку боротьбу зі значним недоліком зброї та живої сили.
Проте команда Байдена вважає, що витримала деякі складніші політичні виклики навколо військових зусиль. Опитування Gallup показало, що 36 відсотків американців вважають, що США не надали достатньої допомоги Україні, порівняно з 25 відсотками в жовтні. Ще 36% респондентів сказали, що США надали занадто багато допомоги Києву, тоді як 26% сказали, що сума була достатньою. На відміну від інших воєн, які поглинали президентів у роки виборів, війна в Україні не включає участі солдатів США, зменшуючи терміновість повсякденного впливу на американців.
«Президент зобов’язаний довести американському народу, чому Україна та наша підтримка мають значення. Хоча він робив це кілька разів, наратив був недостатньо зрозумілим для більшості американців», — сказала Аліна Полякова, президентка і генеральна директорка Центру аналізу європейської політики.