Байден заявив, що Росію не треба визнавати спонсором тероризму

Байден заявив, що Росію не треба визнавати спонсором тероризму

Президент США Джо Байден у понеділок заявив, що Росія не повинна бути визнана державою-спонсором тероризму. Україна з початку війни підштовхувала США та міжнародне співтовариство називати Росію такою, нагадує News18.

На початку цього року сенатори Річард Блюменталь і Ліндсі Грем представили резолюцію в Сенаті США, в якій просять держсекретаря США Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму, посилаючись на військові злочини, скоєні в Бучі.

Комітет із зовнішніх відносин також розглянув резолюцію, яка не мала обов’язкової сили. Сенат одноголосно схвалив її, показавши, що в Конгресі є підтримка обох партій для такого кроку. Це також надсилає повідомлення про те, що Конгрес може обійти Держдепартмент, якщо вважатиме, що Росія повинна бути визнана спонсором тероризму.

Палата представників США пішла ще далі, оскільки в липні представники Тед Лью, Джо Вілсон, Джаред Голден, Адам Кінзінгер і Том Маліновскі представили відповідний двопартійний законопроект. Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі навіть сказала тоді, що призначення «давно назріло».

Законопроект має сильну підтримку в Палаті представників США, і якщо його ухвалять, це перекине м’яч на сторону президента США Джо Байдена, якому доведеться вирішити, чи варто підписувати законопроект і перетворювати його на закон.

Наразі США вважають лише чотири країни державами-спонсорами тероризму – Кубу, Північну Корею, Іран та Сирію.

Можливо, адміністрація Байдена не призначає Росію державою-спонсором тероризму, оскільки це негативно вплине на бізнес, який все ще працює в Росії, зазначає видання. Такий статус також призведе до повного розриву дипломатичних зв’язків між країнами та зменшить можливості для майбутніх дипломатичних відносин з Москвою.

Визначення призведе не лише до фінансових обмежень, а й до заборони на експорт оборонної промисловості. Держдепартамент стверджує, що таке позначення лише дублюватиме поточні санкції, накладені на Росію. США залишаються розділеними з цього приводу, адже навіть критики такого визнання розуміють, що санкції не змогли залучити РФ до конструктивних переговорів.