Байден обіцяє допомогти фермерам США компенсувати кризу врожаю в Україні

Байден обіцяє допомогти фермерам США компенсувати кризу врожаю в Україні

Президент Джо Байден у середу привітав американських фермерів як «хребет свободи», пообіцявши надати підтримку на сотні мільйонів доларів і закликавши їх компенсувати глобальний дефіцит зерна, спричинений вторгненням Росії в Україну, пише Voanews.

«Ви буквально є хребтом нашої країни, це не гіпербола, — сказав він, виступаючи на сімейній фермі в Канкакі, штат Іллінойс, де раніше в той же день він стояв перед трактором і дивився на хвилі зерна. — Але ви також годуєте світ. І ми бачимо, враховуючи війну Путіна в Україні, що ви немов хребет свободи».

11 тижнів вторгнення Росії в Україну поставили під загрозу глобальні поставки пшениці, кукурудзи, ячменю, олійних культур і кулінарної олії, а також зірвали постачання добрив. Світові ціни на продукти харчування зросли майже на 13% після вторгнення, повідомляє Білий дім.

Байден оголосив про низку заходів для американських фермерів. Серед них – підтримка, яка дозволила б висаджувати два набори культур за один рік; доступ до технологій, які дозволять зменшити використання добрив, і подвоєння фінансування внутрішнього виробництва добрив до 500 мільйонів доларів.

Байден сказав фермерам, що провина у кризі лежить на Путіні, чий флот блокує український експорт із чорноморських портів.

Голова Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) цього тижня забив тривогу, заявивши, що Україна сидить на приголомшливій кількості пшениці, яку не може експортувати.

«Україна — багата країна, — сказав Вернер Хойер. — Україна — пшеничний кошик Європи, і зараз вона має пшеницю на 8 мільярдів євро (8,5 мільярдів доларів США) з минулорічного врожаю. Вони не можуть її експортувати; вони не мають виходу до моря».

Головний дипломат Європейського Союзу попередив про глобальний вплив.

«Вони спричиняють дефіцит, – сказав глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель про російських військових, які вторглися в Україну 24 лютого. – Вони бомбардують українські міста та провокують голод у світі».

Leave a Reply

Your email address will not be published.