Більше наступальної зброї: Байден анонсував нову допомогу Україні на $800 млн

Більше наступальної зброї: Байден анонсував нову допомогу Україні на $800 млн

Президент Джо Байден заявив у четвер, що США планують направити Україні додаткові 800 мільйонів доларів допомоги в галузі безпеки, включаючи передові системи протиповітряної оборони та «наступальну» зброю, пише The Hill.

Байден оприлюднив плани під час прес-конференції після саміту Організації Північноатлантичного договору (НАТО) у Мадриді, де він оголосив, що альянс об’єднався у відповідь на війну Росії в Україні.

Байден сказав, що новий пакет допомоги також включатиме більше контрбатарейних радарів, артилерії та боєприпасів, включаючи боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS), які США нещодавно поставили українцям. Байден також передбачив, що інші країни надішлють HIMARS в Україну.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван цього тижня заявив, що США відправлять в Україну системи протиповітряної оборони середньої та великої дальності, хоча він відмовився уточнити конкретну систему.

Конгрес санкціонував близько 40 мільярдів доларів США на безпеку, економічну та гуманітарну допомогу для України, яку адміністрація може отримати. Байден зазначив, що офіційне оголошення про новий транш допомоги в розмірі 800 мільйонів доларів буде зроблено найближчими днями.

У четвер Байден зробив свого роду переможне коло після саміту. Байден заявив: ще перед початком повномасштабного вторгнення Росії президент США сказав президенту Росії Володимиру Путіну, що це зміцнить НАТО.

«Путін думав, що може розірвати трансатлантичний альянс. Він намагався нас послабити. Він очікував, що наша рішучість зламається. Але він отримує саме те, чого не хотів», – сказав Байден.

Байден, зокрема, вказав на рішення Фінляндії та Швеції приєднатися до альянсу, та заявки на членство, які були висунуті на саміті після того, як Туреччина відмовилася від своїх заперечень.

«Він хотів фінляндізації НАТО. Він отримав натовізацію Фінляндії», – сказав Байден про Путіна.

Байден також підкреслив плани США посилити свої сили в Європі та зобов’язання інших членів НАТО, таких як Німеччина, збільшити витрати на оборону для досягнення цілі Альянсу у 2% валового внутрішнього продукту.

На запитання в четвер, чи повинні американці бути готові до того, що США підтримуватимуть Україну безстроково, Байден відповів: «Ми збираємося підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, щоб фактично переконатися, що вона не зазнає поразки від Росії».