12 Червня, 2024

Більше ніж 5 мільйонів українців живуть та працюють за межами рідної країни.

За даними Держстату, на кінець 2019 року в Європі, Азії та Америці було офіційно працевлаштовано понад 1,3 млн українців, переважна більшість з яких працює у Польщі, Чехії та на Росії. про це пише Depo.ua

Щороку кількість мігрантів в ЄС поступово зростає, що зумовлено збільшенням попиту на тимчасове працевлаштування (до 6 місяців) іноземців у сферах сільського господарства та туризму, а також – територіальною близькістю.

Видання розповідає, як українцю знайти роботу за межами своєї країни. Отож, головна перевага праці за межами України для заробітчан – рівень заробітної плати. Вузькопрофільні спеціалісти мають можливість заробляти до 3 тисяч євро в місяць в залежності від сфери, досвіду роботи та країни. А щоб від поїздки залишись тільки позитивні враження – необхідно знати основні правила та особливості працевлаштування за кордоном.  Так, згідно зі статистикою Департаменту із соціальних питаннь ООН за 2019 рік, більш ніж 5 млн українців живуть за межами рідної країни (в тому числі – на правах біженців та трудових мігрантів). З них – 57% жінки та 69% входять до вікової групи від 20 до 65 років. 

Популярними сферами працевлаштування називають будівництво, догляд за дітьми та особами похилого віку, сільське господарство, готельний бізнес, торгівля та низькокваліфіковна праця на виробництві. Переважна більшість українців у 2020 році шукає роботу в Німеччині (54%), Польщі (34%), Італії та Іспанії (17%), збільшується зацікавленість мігрантів працевлаштовуватись і в таких країнах, як Литва, Фінляндія, Нідерланди, Чехія. 

Що ж до заробітку, то станом на 1 січня цього року, мінімальна заробітна плата по Європі становить від 840 євро (Греція) до 1593 євро (Бельгія). Загалом, в залежності від сфери працевлаштування, найманий робітник в ЄС має змогу отримувати до 3500-4000 євро/місяць. Рівень заощаджень з урахуванням оплати житла, харчування, трансферу може досягати 87%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *