Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив президенту Володимиру Зеленському під час поїздки до Києва у вівторок, що частина великого пакета допомоги США надійшла в Україну і що на шляху ще багато такого, що «зробить реальні зміни». Про це пише Reuters.

Поїздка Блінкена — перший візит високопоставленого американського чиновника після того, як минулого місяця Конгрес ухвалив довго відкладаний пакет допомоги на 61 мільярд доларів. Збройні Сили України борються з новим наступом Росії на північному сході, а також з наступом на сході, який триває. Люди по всій країні потерпають від повітряних атак.
«Ми знаємо, що це складний час. Але ми також знаємо, що в найближчій перспективі — допомога вже в дорозі, частина її вже надійшла, і ще буде надходити, — сказав Блінкен. — І це матиме реальний вплив на поточну російську агресію на полі бою».
Зеленський, звертаючись до Блінкена англійською, сказав, що постачання протиповітряної оборони є «найбільшим дефіцитом для нас», оскільки Росія проводить повітряні атаки на далекі відстані з березня, завдаючи ударів по об’єктах електропостачання.
«Дійсно нам сьогодні потрібні два „Петріоти“ для Харкова, для Харківщини, тому що там люди під ударом. Мирні жителі, воїни, всі вони під російськими ракетами», — підкреслив президент.
Блінкен прибув до Києва поїздом у вівторок рано вранці під час неоголошеного візиту. Поїздка мала на меті «надіслати потужний сигнал заспокоєння українцям, які, очевидно, перебувають у дуже важкій хвилині», — сказав американський чиновник, який поінформував журналістів, що подорожували з Блінкеном, на умовах анонімності.
Блінкен у вівторок також провів переговори за піцою з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, випив кави з представниками громадянського суспільства в Києві та виступив з промовою про майбутнє України в Політехнічному університеті.
На зустрічі з Блінкеном Зеленський подякував Сполученим Штатам за двопартійну підтримку та сказав, що також хоче обговорити гарантії безпеки та майбутній мирний саміт, попросивши Блінкена допомогти забезпечити участь більшої кількості країн.
