Франція не вірила, що Росія почне війну, а Німеччина вважала, що Україні краще здатися: Борис Джонсон

Франція не вірила, що Росія почне війну, а Німеччина вважала, що Україні краще здатися: Борис Джонсон

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Франція «заперечувала» перспективу російського вторгнення в Україну, і звинуватив уряд Німеччини в тому, що той спочатку волів до швидкої поразки України замість тривалого конфлікту. Про це пише CNN.

Джонсон сказав партнерській мережі CNN у понеділок, що ставлення західних країн сильно відрізнялося до того, як Москва почала повне вторгнення в Україну 24 лютого, виділяючи три провідні країни ЄС із коментарями, які навряд чи будуть сприйняті в європейських столицях.

«Німецька точка зору на певному етапі полягала в тому, що якщо це станеться — а це було б катастрофою — тоді буде краще, щоб уся справа швидко закінчилася, а Україна здалася», — стверджував Джонсон, посилаючись на економічні причини. Після вторгнення Москви Німеччина швидко намагалася зменшити свою залежність від російських енергоносіїв.

«Не сумнівайтеся, що французи заперечували те, що відбувається, до останнього моменту», — також сказав Джонсон.

Він розкритикував початкову реакцію Італії на загрозу вторгнення. За його словами, уряд — на той час на чолі з Маріо Драгі — «на якомусь етапі просто сказав, що вони не зможуть підтримати нашу позицію», враховуючи їхню «велику» залежність від російського палива.

Мігель Бергер, посол Німеччини у Великій Британії, поділився коментарем у Twitter, який він приписав речнику уряду: «Ми знаємо, що дуже цікавий колишній прем’єр-міністр завжди мав унікальні стосунки з правдою. Цей випадок також не є винятком».

Джонсон сказав, що коли Росія почала вторгнення в лютому, ставлення в Європі швидко змінилося.

«Усі — німці, французи, італійці, (президент США) Джо Байден — побачили, що вибору просто немає. Тому що ви не могли домовитися з цим хлопцем (Путіним). Це ключовий момент», — сказав екс-прем’єр, додавши, що з того часу «ЄС блискуче впорався» у своїй протидії Росії.

Джонсон сказав CNN, що Володимир Зеленський є «абсолютно видатним» у своєму керівництві: «Він дуже сміливий хлопець. Я думаю, що історія цього конфлікту була б зовсім, зовсім іншою, якби його там не було».

Leave a Reply

Your email address will not be published.