Що може статися з економікою Каліфорнії, якщо війна в Україні затягнеться надовго

Що може статися з економікою Каліфорнії, якщо війна в Україні затягнеться надовго

Бензин буде коштувати дорожче. Рахунки пенсіонерів зменшаться. Підвищення цін на нафту та природний газ призведе до зростання цін на всі види речей. А економіка Каліфорнії буде зростати повільними темпами, якщо взагалі зростатиме, пише SacBee.

Це деякі прогнозовані наслідки для економіки штату, якщо російське вторгнення в Україну триватиме протягом тривалого періоду часу. Хоча очікується, що інші чинники підвищать економіку — поставки збільшуються, люди повертаються до роботи, а ціни починають стабілізуватися — вторгнення може змінити більш оптимістичні прогнози, якщо воно продовжиться протягом цього та наступного року. «Темний поворот дуже можливий», – говориться в новій доповіді Moody’s Analytics, фірми з економічного аналізу, про перспективи за сценарієм, який вона називає «тривалим конфліктом».

Якщо російсько-українська війна триватиме, Moody’s каже, що економіка Каліфорнії не зросте на очікувані 2,8%. Натомість наступного року вона випередить майже невидиме зниження на 0,3%, що трохи менше, ніж прогнозується по США – 0,6%. Moody’s ґрунтує свій сценарій «тривалого конфлікту» на припущеннях, що буде більше санкцій, зниження поставок російської нафти і газу та вища інфляція.

Найбільша вартість тривалої війни пов’язана з енергією. Ціни на бензин у Каліфорнії постійно були найвищими в країні, у середньому близько 5,68 доларів за галон. Середній показник у Сакраменто становив близько 5,53 долара за галон, а по країні — 4,13 долара.

«Ціни на нафту матимуть найбільший вплив на Каліфорнію», – сказав Гокче Сойдемір, професор економіки бізнесу в Університеті штату Каліфорнія.

«Вищі ціни на енергоносії знизять споживчий попит, особливо для тих домогосподарств, у яких більший відсоток доходу йде на витрати на енергію», — сказав Джеррі Нікелсбург, директор факультету Каліфорнійської школи менеджменту Андерсона.

Якщо тенденції збережуться, не тільки буде менше грошей, але й ціни на інші товари зростуть, щоб відобразити вартість нафти. Ще одна проблема, пов’язана з енергетикою: природний газ.

«Більшість споживачів в штаті залежить від природного газу та нафти, на відміну від інших частин країни, які більше покладаються на електроенергію для споживання енергії житлом», – сказав Адам Камінс, старший директор з економічних досліджень. в Moody’s.

Окрім того, «Каліфорнія може побачити вплив дефіциту добрив на ціни на сільськогосподарську продукцію», – сказав Сойедмір. Добрива є одними з найбільших товарів, які США імпортують з Росії.

Найбільше невідоме може включати довіру споживачів. Споживачі керують економікою, яка сповільнюється, якщо вони не бажають витрачати та інвестувати. Через невизначеність їхня довіра може бути підірвана.

Жоден із цих найгірших сценаріїв ще не відбувся, але Moody’s стверджує, що це можливе. «Російське вторгнення в Україну призвело до трагічних людських наслідків, які супроводжувалися широкими, але поки що керованими економічними наслідками», – зазначає Moody’s. Тим не менш, додається, «домінує зниження ризиків».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *