У школах Каліфорнії тепло вітають нових учнів з України

У школах Каліфорнії тепло вітають нових учнів з України

Коли українські сім’ї приїдуть до Каліфорнії, вони знайдуть одні з найбільш добре підготовлених шкіл країни для допомоги дітям, які втекли від війни і намагаються адаптуватися до життя в новій країні, пише EdSource.

Шкільні округи по всій Каліфорнії, від міських центрів до сільських форпостів, вже давно обслуговують учнів-іммігрантів із зруйнованих війною регіонів і мають добре налагоджені програми, щоб допомогти цим учням. Сюди входить консультування щодо психічного здоров’я, допомога у вивченні англійської мови, літні програми, допомога в оформленні заяв на отримання фінансової допомоги в коледжі та інші послуги.

Кількість українців, які приїхали до Каліфорнії після російського вторгнення, невідома, але у 2020 році в Каліфорнії проживало понад 60 000 українських іммігрантів, що є другим за чисельністю українським населенням в США після Нью-Йорка, за даними Інституту публічної політики Каліфорнії. Більшість із цих іммігрантів жили в районі Сакраменто.

Після російського вторгнення в Україну в лютому понад 11 мільйонів людей втекли зі своїх домівок, оскільки бомбардування тривають невпинно.

Sacramento City Unified прийняв щонайменше 12 нових учнів з України з початку війни. Округ пропонує широку підтримку учням-іммігрантам, включаючи безкоштовну клініку імунізації, консультації з психічного здоров’я, уроки англійської мови та послуги для сімей, наприклад, допомогу в пошуку роботи та влаштування в США.

У Los Angeles Unified також спостерігається повільний приплив українських учнів, а також російських учнів. LAUSD має довгу історію підтримки учнів, які тікають від насильства за кордоном, і має одну з найнадійніших державних програм для учнів-іммігрантів та їхніх сімей. За словами працівників округу, багато учнів покладають великі надії на своє нове життя.

Іншим важливим аспектом прийому учнів із зон військових дій є навчальна програма, яка має відношення до досвіду учнів та їхніх сімей, сказала Роксана Макашджян, директор Проекту освіти щодо геноциду, некомерційної організації в Сан-Франциско, яка допомагає школам давати дітям знання про права людини та геноцид. Вивчаючи про насильство та жахи, які сталися в різних куточках світу, учні можуть розвити співчуття та толерантність до своїх новоприбулих однокласників.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *