13 Червня, 2024

Через масштабні лісові пожежі якість повітря у США називають найгіршою в світі

Масштабні лісові пожежі на Західному узбережжі США продовжуються. Вогонь озопив вже понад два мільйони гектарів території країни. Нині стихія вирує у штатах Каліфорнія, Орегон та Вашингтон.

Внаслідок поширення вогню на тисячі квадратних кілометрів, у повітря потрапила рекордна кількість сажі та інших продуктів горіння, які є небезпечними для здоров’я людей. Через це повітря на Західному узбережжі США забарвилося у темно-помаранчевий колір. Індекс якості повітря в регіоні за даними Департаменту якості навколишнього середовища становить від 300 до 500 одиниць при нормі у 50.

Їдкий дим, яким наповнено повітря, подразнює очі та шкодить легеням. Про це повідомляє АР. За повідомленням NASA якість повітря над західним узбережжям США зараз називають найгіршою в світі, а дим видно навіть з космосу. При цьому він постійно рухається, а його площа розширюється.

Місцеві жителі скаржаться на неможливість довго перебувати на вулиці, а лікарі закликають їх взагалі не виходити з будинків без нагальної потреби для того, щоб вберегти своє здоров’я. «Тривалі наслідки вдихання дрібних частинок, які входять до складу диму лісових пожеж, можуть бути надзвичайно небезпечними. Це може призвести до серцевих нападів, порушень серцевого ритму і навіть смерті», – заявила Сара Презент, окружна санітарна лікарка в штаті Вашингтон.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *