Тисячі людей в Україні померли через неможливість лікування хронічних захворень

Тисячі людей в Україні померли через неможливість лікування хронічних захворень

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я в Європі у вівторок заявив, що щонайменше 3000 людей померли в Україні після вторгнення Росії в лютому, оскільки вони не мали доступу до лікування хронічних захворювань, пише Reuters.

Наразі агентство охорони здоров’я ООН задокументувало близько 200 нападів в Україні на заклади охорони здоров’я, та функціонує мало лікарень, сказав Ганс Клюге на нараді 53 країн-членів ВООЗ, а також старших колег з агентства.

«У 40% домогосподарств є принаймні один член сім’ї, який потребує хронічного лікування та більше не може його отримати, що, за оцінками, призводить до щонайменше 3000 передчасних смертей, яких можна уникнути», – сказав він у промові, згадуючи такі захворювання, як ВІЛ/СНІД та рак.

Матильда Богнер, голова моніторингової місії ООН з дотримання прав людини в Україні, заявила, що спостерігала зростання смертності через відсутність доступу до допомоги. В одному тісному шкільному підвалі в Ягідному загинули 10 людей похилого віку, оскільки було небезпечно виходити з притулку, повідомила вона на окремому брифінгу.

Минулого тижня представники ВООЗ заявили, що збирають докази для можливого розслідування військових злочинів та нападів Росії, які, за їх словами, задокументувано. Москва заперечує попередні звинувачення України та західних країн у можливих військових злочинах, а також заперечує напади на цивільних осіб під час війни.

Leave a Reply

Your email address will not be published.