Служба громадянства та імміграції США (USCIS) зазначає, що рішення про те, чи подавати заяву на одну або обидві ці переваги — гуманітарний пароль та/або TPS (тимчасовий захисний статус), слід приймати на основі конкретних обставин, пише Clinic Legal.
Нагадаємо, що на UA Diaspora є спеціальна рубрика Uniting for Ukraine: у ній ви знайдете корисну інформацію щодо програми.
До того ж в USCIS підтвердили, що українці можуть одночасно подати заяву на повторний гуманітарний пароль і мати статус TPS. Обидва статуси надають дозвіл на роботу і законне право на перебування у країні. Але обидва ці статуси є тимчасовими і можуть бути скасовані адміністрацією.
Наразі повторний гуманітарний пароль надається на два роки, а TPS на 18 місяців. TPS вважається законним неіммігрантським статусом, який може надавати додаткові можливості для зміни статусу для українських громадян, наприклад, через категорію на основі зайнятості відповідно до INA § 203(b) або через категорію на основі сімейних зв’язків.
Особа також може претендувати на пізню початкову реєстрацію на основі того, що вона має незавершений запит на повторний гуманітарний пароль протягом періоду реєстрації. Пізню початкову реєстрацію необхідно подати, поки особа ще має гуманітарний пароль або протягом 60-денного періоду після його закінчення або припинення.
Чи втратить українець, який має гуманітарний пароль у Сполучених Штатах, свої федеральні пільги, якщо він подасть заяву на TPS або отримає його? Відповідь — ні.
Отримання статусу TPS не вплине на право на федеральні пільги, якщо особа має інші права на ці пільги і отримала гуманітарний пароль у США з 24 лютого 2022 року по 30 вересня 2023 року. Для збереження федеральних пільг необхідно подати заяву на повторний гуманітарний пароль та отримати його.