Пожертви для України у криптовалюті стали найбільшими в історії

Пожертви для України у криптовалюті стали найбільшими в історії

Після жорстокої атаки на українську демократію з боку Росії, починаючи з 24 лютого 2022 року, відбувся величезний сплеск онлайн-пожертв, які надсилаються на українські програми збору коштів з усього світу, пише аналітична група Crystal.

Обсяг пожертв у криптовалютах є найбільшим за всю історію, а технічна підготовленість українського уряду та його команд підтримки дозволила майже одразу створити офіційні портали крипто-пожертв для різних валют, пише група.

Аналітики Crystal стежать за програмами пожертв криптовалют, які було запущено на підтримку України – як урядом, так і іншими структурами – відзначаючи, що станом на 12 травня 2022 року було зібрано понад 125 млн доларів США у криптовалютах.

Порівняно з традиційними фінансовими пожертвами – у яких, наприклад, до 2 березня 2022 року на спецрахунок Збройних сил України було перераховано понад 6 мільярдів гривень, група зробила висновок, що радиційний фандрейзинг залишається переважаючим способом збору коштів над криптовалютою. Проте приємно бачити, що крипто-спільнота об’єднується на допомогу Україні, зазначають аналітики.

Пожертви за видами

Згідно з даними від 12 травня, більшість крипто-пожертв, зроблених на даний момент (52%), була спрямована на підтримку Збройних Сил України, а трохи менша кількість (48%) була спрямована на гуманітарні програми. В порівнянні з інформацією від 10 березня, цей коефіцієнт змінився з 63% для військових організацій і 37% пожертв на гуманітарну допомогу.

Пожертви за валютою

У рамках програм крипто-пожертв, станом на 12 травня 2022 року більше половини пожертв, зроблених на даний момент, були в ETH (ether), ще одна велика частина була пожертвувана в BTC (Bitcoin), USDT (Tether) і BUSD (Binance USD).

Перевірені посилання на програму пожертв

Оскільки потенційно велика кількість шахрайських посилань на пожертви свідомо чи неусвідомлено передається, команда Crystal створила веб-сторінку зі списком актуальних посилань на пожертви, які аналітична команда підтвердила за допомогою кількох перевірок безпеки.