18 Червня, 2024

Додаток про Чорнобиль супроводжуватиме туристів зоною відчуження навіть без інтернету

У зоні відчуження відбулася презентація демоверсії першого мобільного додатку Чорнобиля, про це повідомляється на сторінці Chernobyl App у Facebook.

Команда розробників мобільного додатку показала, як вона проводить діджитальне сканування об’єктів зони відчуження, щоб зберегти їх у 3D-моделях та у віртуальних просторах.

«Команда першого мобільного додатку Чорнобиля почала процес сканування об’єктів зони та відцифрувала значну їхню кількість, серед яких колесо, об’єкти центральної площі міста Прип’ять, радіолокаційна станція «Дуга», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що діджиталізація об’єктів проходить за допомогою сучасних засобів фотограмметрії, лазерного сканування об’єктів та створення сферичного фото та відео для віртуальних просторів, для чого використовують дрони, лазерні сканери та високоякісну знімальну техніку. Відцифровані об’єкти стануть основою мапи першого мобільного додатку Чорнобиля, присвяченого 35-м роковинам аварії на ЧАЕС.

Організатори продемонстрували роботу демоверсії, яка також зможе супроводжувати туристів в зоні відчуження навіть без доступу до інтернету. Мобільний додаток надасть інформацію про сучасний стан зони, підготує до подорожі та навіть дасть змогу побачити Чорнобиль у віртуальному форматі у супроводі аудіогіда, а також познайомить світ з історією Чорнобильської катастрофи.

Додаток з’явиться у вільному доступі українською та англійською мовами вже наприкінці жовтня.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *