21 Липня, 2024

Українські спецпризначенці розробили технологію, яка не дозволить РФ глушити дрони

Українські спецпризначенці розробили нове програмне забезпечення, яке дозволяє безпілотникам літати без використання GPS, зменшуючи вплив російських заглушувачів, повідомляє Business Insider.

Українські спецпризначенці розробили технологію, яка не дозволить РФ глушити дрони

Це програмне забезпечення, назване “Eagle Eyes”, дозволяє дронам орієнтуватися візуально, а не за допомогою супутникової навігації GPS, повідомляє The Economist. Воно використовує штучний інтелект для порівняння відео в реальному часі з картою, створеною з фотографій та відео, зібраних розвідувальними літаками.

Таким чином, дрони можуть продовжувати літати, навіть якщо Росія намагається їх заглушити. Програмне забезпечення також може розпізнавати цілі, такі як ракетні установки та танки, і може скидати бомби або направлятися до них без необхідності отримувати команду від оператора дрона.

Командир спецпідрозділу “Білий Орел”, який допомагає розробляти цю технологію, заявив, що програмне забезпечення вже широко використовується і є досить дешевим для застосування на дронах-камікадзе, які знищуються при ударі.

Командир “Білого Орла” розповів The Economist, що основною ціллю є російські станції заглушення, а другою – системи протиповітряної оборони С-400.

Під час російського вторгнення в Україну було використано більше дронів, ніж у будь-якому іншому конфлікті в історії. Обидві сторони використовують їх для проведення розвідки та атак на війська й озброєння, паралельно розробляючи електронні засоби боротьби, щоб зробити дрони супротивника менш ефективними. Це призвело до нової гонки озброєнь, оскільки обидві країни намагаються розробити кращі дрони та технології заглушення дронів.

Українські спецпризначенці розробили технологію, яка не дозволить РФ глушити дрони