Східна Європа готується до можливої ​​нової хвилі українських біженців

Східна Європа готується до можливої ​​нової хвилі українських біженців

Країни Східної Європи готуються знову відкрити центри прийому та поповнюють запаси їжі в очікуванні можливого нового сплеску українських біженців, оскільки наближається зима, а Росія націлюється на енергосистему та теплоцентралі України, пише Reuters.

Вважається, що близько 6,9 мільйона людей є внутрішньо переміщеними особами в Україні, які часто живуть у дуже важких умовах. Дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців свідчать про 4,5 мільйона українських біженців, які зараз зареєстровані за різними схемами захисту по всій Європі, багато з них у державах ЄС, які межують з Україною — Словаччині, Польщі, Угорщині та Румунії.

Після початкового сплеску після вторгнення Росії 24 лютого, наприкінці весни кількість біженців, які прямують на захід з України, зменшилася. Цієї осені значного зростання чисельності не спостерігалося, але благодійні організації кажуть, що тепер є ознаки збільшення руху через кордони, і активізують підготовку.

Останніми тижнями в Кошице, Словаччина, щодня приймають приблизно 60 осіб, але за потреби готові збільшити кількість до 1000 протягом 48 годин. В Угорщині кількість щоденних прибулих на станцію Захонь підскочила в десять разів до приблизно 300-500 за останній час. На випадок надзвичайних ситуацій Словаччиною передбачається, що до 700 000 людей можуть перетнути її територію протягом трьох місяців.

У східному польському місті Перемишль, найбільш завантаженому пункті пропуску для біженців з часів російського вторгнення, здебільшого спокійно, лише кілька десятків людей зараз перебувають у центрі прийому — лише частка з 4000, які бачили навесні. У міськраді Перемишля кажуть, що теж готуються до зими та нової хвилі біженців.

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан заявив, що близько п’ятої частини біженців, які зареєструвалися для перебування в Європі, повернулися в Україну — і деякі з них можуть повернутися до Європи знову через суворі зимові умови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *