18 Липня, 2024

Європарламент не погодить фінансування Ради ЄС, поки Україні не нададуть Patriot

Європейський парламент у четвер відмовився підписати аудит бюджету Європейської ради та Ради міністрів у спробі змусити лідерів ЄС підтримати Україну додатковими системами ППО Patriot, повідомляє Politico.

Європарламент не погодить фінансування Ради ЄС, поки Україні не нададуть Patriot

Сьогодні вранці президент України Володимир Зеленський відреагував на чергову хвилю ракетних атак з боку Росії вночі, написавши у Twitter: «Нам потрібні системи протиповітряної оборони та інша оборонна допомога, а не просто заплющувати очі та вести тривалі дискусії».

Бюджетний крок був запропонований колишнім прем’єр-міністром Бельгії та лібералом, депутатом Європарламенту Гі Верхофстадтом, який отримав підтримку законодавців, щоб відкласти голосування до наступної пленарної сесії цього місяця, яка буде останньою в цьому законодавчому терміні.

Крок Верхофстадта багато хто сприймає як політичний театр, оскільки законодавчий орган не має повноважень змусити Раду надати зброю. Обидві інституції і так перебувають у тривалій бюджетній суперечці, тому що Рада відмовляється брати участь у аудитах Парламенту, а Парламент не підписав звільнення від бюджету Ради жодного разу з 2009 року. Провідний автор звіту, депутат Європарламенту від Ірландії Люк Мін Фланаган заявив, що Раду не хвилює голосування.

Верхофстадт сказав, що йому «терпець увірвався від того, що відбувається в Україні», оскільки Росія продовжує бомбити лікарні, енергетичні об’єкти та міста, і зауважив, що, хоча ЄС каже, що його двері відкриті для того, щоб Київ зрештою приєднався до блоку, «він навіть не здатний у такій надзвичайній ситуації прийняти рішення про відправлення низки протиракетних систем».

У своїй промові Верхофстадт, помітно розлючений, нагадав, що «загалом у Європі … 100 таких систем Patriot, а вони попросили сім». Наступного тижня лідери ЄС збираються на спеціальне засідання Європейської ради, а наступна сесія парламенту розпочнеться 22 квітня.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав гостям в Брюсселі під час вечірки на честь 75-ї річниці НАТО, що «наймогутніший альянс світу не може знайти 7 батарей „Patriot“ для України». Міністр також сказав, що він знайшов понад 100 батарей «Patriot», а в сусідніх країнах кілька систем охороняють один аеропорт. Але ніхто не хоче дати систему навіть в оренду.

«Я відчуваю, що ударяюся головою об стіну», — сказав Кулеба.

Європарламент не погодить фінансування Ради ЄС, поки Україні не нададуть Patriot