​Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму

​Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму

Декларація Європарламенту є символічною, але закликає до нових санкцій та подальшої ізоляції Росії, пише Politico.

Європарламент у середу ухвалив резолюцію, в якій оголошує Росію державою-спонсором тероризму через удари Москви по цивільних об’єктах. Після цього оголошення РФ почала новий масований обстріл України та Києва з кількома людськими жертвами.

«Навмисні напади та звірства, вчинені російськими військами та їхніми помічниками проти мирного населення в Україні, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення міжнародного та гуманітарного права є терористичними актами та воєнними злочинами», — заявили у Парламенті.

Резолюція була прийнята 494 голосами «за». 58 членів проголосували «проти», а 44 утрималися.

Цей крок багато в чому символічний, оскільки ЄС наразі не може офіційно визнавати країни спонсорами тероризму. На відміну від США, блок не має списку терористичних держав і правового визначення наслідків такого оголошення. Тому Парламент закликає ЄС та його країни-члени «запровадити належну правову базу та розглянути питання про додавання Росії до такого списку».

Хоча деякі європейські країни, такі як Естонія, Латвія, Литва та Польща, вже додали Росію до свого національного списку терористичних держав, США утрималися від такого кроку. Резолюція ЄС, однак, закликає до подальшої міжнародної ізоляції Росії шляхом позбавлення її членства в міжнародних організаціях і органах, скорочення дипломатичних відносин з Росією до абсолютного мінімуму та прийняття дев’ятого пакету санкцій.

Leave a Reply

Your email address will not be published.