13 Липня, 2024

«Євробачення-2023» від імені України здобуло нагороду BAFTA

12 травня в Лондоні Британська академія кіно і телебачення (BAFTA) оголосила переможців своєї дуже престижної телевізійної премії, серед яких «Євробачення-2023» та українська команда конкурсу, повідомляє The New Voice of Ukraine.

«Євробачення-2023» від імені України здобуло нагороду BAFTA

«Євробачення-2023» перемогло в категорії «Прямі трансляції подій». Нагадаємо, що 67-й пісенний конкурс відбувався від імені України у британському Ліверпулі. Таке рішення Європейська мовна спілка ухвалила після перемоги українського гурту Kalush Orchestra на конкурсі 2022 року на тлі повномасштабної війни Росії проти України.

Нагороду отримала команда BBC Studios / BBC One, відповідальна за виробництво конкурсу. У постановці була залучена українська команда.

Шоу в Ліверпулі було проведено від імені України, за участю українських артистів та знімальної групи, а режисером інтервалів став Герман Ненов. Однією з трьох ведучих була українська співачка Юлія Саніна, фронтвумен The Hardkiss.

«Для мене було великою честю розділити цей вечір із командою BBC», — поділилася Саніна у своєму Instagram. Разом з іншими ведучими вона вийшла на сцену на церемонії нагородження.

«Євробачення-2023» здобуло перемогу в цій категорії над престижними британськими концертом коронації та фестивалем пам’яті — The Coronation Concert for King Charles і The Royal British Legion Festival of Remembrance. Обидва шоу також були створені командою BBC Studios / BBC One.

До того ж, нагадаємо, що український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав премію BAFTA 2024 за найкращий документальний фільм у лютому.

«Євробачення-2023» від імені України здобуло нагороду BAFTA