20 Липня, 2024

Україна посіла третє місце на Євробаченні-2024

11 травня у шведському місті Мальме відбувся фінал пісенного конкурсу «Євробачення-2024». Трофей із кришталевим мікрофоном отримав Nemo зі Швейцарії. Україна виступала другою та посіла третє місце. Про це повідомляє Ukrainska Pravda.

Україна посіла третє місце на Євробаченні-2024

Загалом у фіналі пісенного конкурсу «Євробачення» цього року взяли участь 25 країн, хоча спочатку за перемогу мали боротися 26, але напередодні фіналу організатори конкурсу дискваліфікували Нідерланди через скандал, який відбувся вже після півфіналу.

Україну представляли alyona alyona & Jerry Heil, які виступили другими. Так склалося, що країни, які раніше займали другі місця, ніколи не ставали переможцями. Хоча Україна була близька до перемоги, проте також не порушила цю «традицію» і стала третьою.

Друге місце посіла Хорватія, четверте — Франція, а п’яте — Ізраїль.

Україна посіла третє місце на Євробаченні-2024
Фото: кадр відео YouTube/Eurovision Song Contest

Режисеркою українського виступу стала всесвітньо відома кліпмейкерка з України — Таню Муіньо.

Вбрання для пісенного конкурсу «Євробачення-2024», яке було на українських виконавицях, виконано із глибоким сенсом. Їхній вигляд символізує життя української жінки таким, яким воно є зараз, під час війни.

Цікаво, що референсом для зображення Jerry Heil є архангел Михаїл, і на її плечі був фрагмент справжніх металевих обладунків. А кольчуга alyona alyona складається з 10 тисяч металевих кілець і важить понад 3 кілограми. У її волоссі ховався спеціально створений невеликий меч. Співачки відмовилися від більш легких штучних замін, щоб виконати свою місію максимально реалістично.

Україна посіла третє місце на Євробаченні-2024