Організатори Євробачення вирішили не проводити його в Україні наступного року

Організатори Євробачення вирішили не проводити його в Україні наступного року

Kalush Orchestra, українська реп-група, минулого місяця підняла дух своєї зруйнованої війною країни, здобувши перемогу на Євробаченні — найпопулярнішому та найяскравішому пісенному конкурсі у світі, нагадує New York Times.

Перемога з піснею “Stefania” означала, що Україна також отримала право провести наступний конкурс, запланований на травень 2023 року. Але організатори Євробачення оголосили в п’ятницю, що це неможливо.

Організатори, Європейська мовна спілка, повідомили у прес-релізі, що вони «з глибоким жалем» дійшли висновку, що триваюче вторгнення Росії в Україну означає, що Україна не може надати «безпеку та оперативні гарантії» для проведення заходу. Вони розпочнуть перемовини з Великою Британією, країною, учасники з якої посіли друге місце у конкурсі.

В Україні цю ідею не прийняли тепло. Фронтмен Kalush Orchestra Олег Псюк у листі, опублікованому у Facebook, заявив, що «вимагатиме» змінити це рішення. Лист також був підписаний міністром культури України та двома іншими переможцями Євробачення: Джамалою, яка перемогла у 2016 році і Русланою, яка перемогла у 2004 році.

Громадський мовник України UA:PBC заявив у прес-релізі, що «розчарований» цим рішенням. Голова його управління Микола Чернотицький зазначив, що «велика кількість людей в Україні доклала всіх зусиль, щоб виконати умови для проведення Євробачення в нашій країні».

Це включало пропозицію місць для події, які далекі від поточних боїв: Львів; Закарпатська область; і Київ. «Просимо партнерів продовжити переговори», – сказав Чернотицький.

У своєму випуску новин Європейська мовна спілка наполягала на тому, що Kalush Orchestra візьме участь у конкурсі, де б він не проходив.

«Ми повністю прагнемо, щоб перемога України знайшла відображення у шоу наступного року, — йдеться у повідомленні. — Це буде для нас пріоритетом у наших дискусіях з можливими ведучими».

Україна вже двічі проводила захід, останній раз у 2017 році.