Першому судну з українським зерном дозволили пройти через Босфор

Першому судну з українським зерном дозволили пройти через Босфор

Перше зернове судно, яке вийшло з українського порту під час війни, пройшло через протоку Босфор у середу на шляху до Лівану, пише Marinelink.

Як сподіваються іноземні держави, ця доставка зерна стане першою з багатьох, що допоможуть пом’якшити глобальну продовольчу кризу.

Судно «Razoni» вийшло з Одеси через Чорне море вранці у понеділок, перевозячи 26 527 тонн кукурудзи, і стало на якір біля входу в протоку Босфор у вівторок ввечері.

Відвантаження стало можливим після того, як Туреччина та ООН минулого місяця досягли угоди про експорт зерна та добрив між Москвою та Києвом – рідкісний дипломатичний прорив у тривалій війні на виснаження.

Корабель увійшов у протоку Босфор близько 11:30 за Гринвічем після завершення інспекції російським, українським, турецьким персоналом і ООН, які працюють у Спільному координаційному центрі у Стамбулі.

Україна заявила, що має ще 17 суден, завантажених сільськогосподарською продукцією, які очікують дозволу на вихід.

Посол України в Лівані Ігор Осташ повідомив, що «Razoni» прибуде в порт Тріполі через чотири-п’ять днів.

Судну дозволили прохід після тригодинної перевірки. Інформація від екіпажу про подорож «Razoni» буде використана для точного налаштування процедур задля продовження безпечного проходу комерційних суден за угодою.

Заступник голови Української аграрної ради Денис Марчук заявив, що Україна хотіла б включити в угоду порти в Миколаївській області, на схід від Одеси. Марчук зазначив, що до війни Україна експортувала через свої морські порти 5-6 мільйонів тонн зерна на місяць, але досягти цього рівня не вдалося через війну і не всі порти працюють.

Leave a Reply

Your email address will not be published.