В Україні триває перший судовий процес над російським солдатом

В Україні триває перший судовий процес над російським солдатом

Українська влада продовжує перший судовий процес щодо російського солдата, підозрюваного у вбивстві цивільного українського населення під час неспровокованого вторгнення Росії. Про це пише RFERL.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедиктова 11 травня у Facebook повідомила, що підозрюваному інкримінують вбивство 62-річного цивільного, який їхав на велосипеді в селі Чупахівка Сумської області.

«Генпрокуратура направила до суду справу проти командира частини 32010 військової бригади Четвертої танкової Кантемировської дивізії Московської області Вадима Шишімаріна», – написала Венедиктова.

За словами Венедиктової, 21-річному підозрюваному, який зараз перебуває під вартою в Україні, може загрожувати довічне ув’язнення, якщо його визнають винним у вбивстві.

Минулого тижня Венедиктова оголосила ім’я першого російського солдата, підозрюваного у катуванні та вбивствах мирного населення у місті Буча під Києвом протягом тижнів окупації. Венедиктова впізнала цього бійця як командира підрозділу Нацгвардії Росії Сергія Колоцея, якому офіційно повідомили, що він є підозрюваним.

Минулого місяця Венедиктова виявила 10 бійців 64-ї піхотної бригади збройних сил РФ, заявивши, що їх підозрюють у «жорстокості до мирного населення та інших військових злочинах», додавши, що українські слідчі продовжують збирати докази, і названі вони лише першими. Вона також повідомила, що ведуться слідчі дії, щоб з’ясувати, чи брали участь 10 росіян у вбивстві мирних жителів Бучі.

Відступ російських військ з Бучі та інших міст під Києвом виявив жахливі докази жорстоких вбивств, катувань, масових поховань та невибіркового нападу на мирне населення під час бойових дій. 5 травня Національна поліція України повідомила, що з початку російського вторгнення 24 лютого було розпочато понад 10 тисяч розслідувань воєнних злочинів російських військ в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.