Папа Римський заявив, що НАТО спровокував війну в Україні

Папа Римський заявив, що НАТО спровокував війну в Україні

Папа Франциск сказав, що «гавкіт» НАТО у двері Росії міг призвести до вторгнення в Україну, пише Politico.

В інтерв’ю італійській газеті Corriere della Sera Франциск розмірковував про смертоносну агресію Росії щодо свого сусіда і сказав, що присутність НАТО в сусідніх країнах «спровокувала» Москву, та він «можливо, сприяв» вторгненню.

Франциск також засудив «жорстокість» війни та порівняв її з громадянською війною в Руанді 1990-х років, що призвела до геноциду меншості тутсі.

Папа сказав, що з середини березня Святий Престол просить про зустріч Франциска та Путіна у Москві. В інтерв’ю він виключив поїздку до Києва: «Спочатку я повинен поїхати до Москви, спочатку я маю зустрітися з Путіним».

Франциск сказав, що скасував зустріч із патріархом Кирилом, главою Російської православної церкви та ключовим прихильником Путіна, який виправдовував війну. Зустрічі не буде, оскільки вони обидва думали, що це виглядатиме «двозначно», але в телефонній розмові Папа, за його словами, попередив Кирила «не перетворюватися на прислужника Путіна».

Після вторгнення в Україну Франциск неодноразово критикував війну, уникаючи при цьому прямої згадки Путіна відповідно до зовнішньої політики Ватикану, яка полягає в тому, щоб тримати двері відчиненими для можливого діалогу.