12 Червня, 2024

Гітарист-віртуоз українського походження став Послом миру

Днями Федерація Всесвітнього Миру нагородила званням Посол Миру Ференца Берната гітариста-віртуоза, композитора, кандидата мистецтвознавства, уродженця Закарпаття, про це повідомляє офіційний сайт Закарапаття.

Посол Миру – це людина, яка присвячує себе покликанню, що зміцнює загальнолюдські, моральні та сімейні цінності, міжконфесійні та міжнаціональні відносини, сприяє оновленню ООН, та створенню культури миру.

“Я багато отримав від України, натхнення від закарпатської природи, від моїх вчителів та професорів я отримав високопрофесійну освіту, любов та відданість своїй справі, завдяки якій мене і визнали по світу. Стараюсь не забувати про рідну землю і віддячую тим, що вмію робити, а це є музика“, – сказав Ференц Бернат, який кілька років тому був обраний почесним членом Асоціації Гітаристів Національної Всеукраїнської Музичної Спілки.

Варто нагадати, що Ференц Бернат народився народився в Закарпатті в угорській сім’ї. Займатись на гітарі почав у Чопській ДМШ, пізніше навчався в Ужгородському Коледжі Мистецтв в класі Ф. Смерічко. Вищу освіту здобув з відзнакою та присвоєнням додаткової кваліфікації концертного виконавця Харківський Національний Університет Мистецтв ім. І. П. Котляревського клас професора Володимир Доценко.

З 2007 року проживає в місті Будапешт в Угорщині, Завідуючий кафедрою струнно-щипкових інструментів в Інституті Мистецтв ім. Бені Еґрешші, та викладач по класу гітари в Vienna Konservatorium Budapest (філія Віденської Консерваторії в м. Будапешт). Він є визнаним на міжнародному рівні концертуючим музикантом-віртуозом, композитором та викладачем класичної гітари. 

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *